שאלות נפוצות טרמיטים

שאלות נפוצות טרמיטים

טרמיטים גורמים לנזקים כבדים. בכל מקום שבו מתגלים סימנים העלולים להעיד על הימצאות הטרמיטים נשאלות הרבה שאלות נפוצות טרמיטים. לנוחיות הגולשים ריכזנו את השאלות הנפוצות ביותר וביקשנו מ"המרכז הארצי להדברת טרמיטים" לתת לנו תשובות על שאלות נפוצות טרמיטים.

דן מכרמיאל רוצה לדעת האם הטרמיטים הם בעלי חיים עונתיים ?

תשובה: הטרמיטים הם בעלי חיים הפועלים במשך כל ימות השנה. את הקינים החדשים בונים הטרמיטים בעיקר בעונת האביב. הם אהבים חום ולחות וכל עוד מזג האוויר מספק להם את זה, הם ממשיכים לפעול ולהתרבות.

שולה מגבעתיים מפנה למרכז הארצי מספר שאלות נפוצות טרמיטים.

שאלה: האם הטרמיטים עוקצים?

תשובה: לא. הם לא עוקצים ולא מכאיבים לביני האדם, הם גם אינם פוגעים בבריאות. הדרך היחידה שבהם הם מזיקים לבני האדם היא באמצעות כרסום מוצרי העץ, רהיטים, משקופים ועוד וגרימת נזקים כלכליים.

שאלה: מה עלי לעשות כדי להפחית את הסיכוי של התנחלות טרמיטים בביתי?

תשובה: אם את גרה באזור שבו מצויים טרמיטים רצוי לערב מדביר מקצועי לפני בניית בתים חדשים או בעת שיפוץ הבתים. ייעוץ מטעם מדביר מוסמך בתחום הדברת טרמיטים עלול למנוע את הבעיה ולחסוך כספים רבים בעתיד.

גם דפנה מרמת השרון שואלת מספר שאלות נפוצות טרמיטים

שאלה: מצאתי בחצר ביתי עץ אכול. האם זהו סימן כי בביתי מצויים טרמיטים?

תשובה: זיהוי סימני טרמיטים בחצר אינם תמיד מעידים על כך כי הטרמיטים כבר הצליחו לחדור בבית. אך ליתר זהירות, כאשר מגלים סימני טרמיטים בחצר, מומלץ להזמין מדביר מקצועי שידביר את הטרמיטים בחצר וימנע את כניסתם לבית.

שאלה: כמה זמן נמשכת הדברת טרמיטים?

תשובה: הדברת טרמיטים עלולה להימשך מספר ימים. יש לבצע מספר פעולות. בתחילה יש לאתר את מושבות הטרמיטים ולאחר מכן לקדוח מסביב לכל הבית חורים עמוקים ולהחדיר באמצעותם את חומרי ההדברה אל מושבות הטרמיטים. בדרך ככל בעת ביצוע ההדברה אין צורך לעזוב את הבית.

שאלה: האם חומרי ההדברה אינם מסכנים את דיירי הבית ואת הסביבה?

תשובה: בכל העולם וגם בישראל מבצעים הדברת טרמיטים בחומרים ידידותיים ובלתי רעילים. חומרים אלו מחליפים בהצלחה את חומרי הריסוס הכימיים שהיוו סכנה לסביבה ולדיירי הבית.

 

Call Now Button