סכנה הטרמיטים באים

סכנה, הטרמיטים באים!!

מגפות הטרמיטים בארצות הברית ובאוסטרליה ובמקומות נוספים שעליהם אנחנו שומעים בחדשות, הגיעו גם לישראל. מדי שנה מדווחים המדבירים על אזורים נרחבים במדבר יהודה, בערבה, במישור החוף ובשפלה על ישובים מוכי טרמיטים. הטרמיטים מגיעים ליישובים קטנים וגם לערים גדולות, הם  נמצאים בבתים צמודי קרקע, אך מסוגלים להתפשט גם לדירות בקומות גבוהות.

תושבים רבים  במקומות שונים כמו תל אביב, ראשון לציון, נתניה, פרדסיה ועוד מדווחים על פשיטות הטרמיטים לאזורי המגורים שלהם. אין לנו חיים, טוענים התושבים, הטרמיטים מחסלים רהיטים, בגדים, קורות עץ וחופרים תעלות בקירות.

קיני הטרמיטים נמצאים ברוב הפעמים מתחת לאדמה, הם ניזונים מתאית העץ ובחיפוש אחרי מקורות מזון הם עולים אל גובה פני הקרקע. בבתים עם ריצוף מעץ, פרקטים, ריהוט מעץ ומשקופים מעץ, הסיכוי להימצאות טרמיטים גבוהים יותר.

הדברת הטרמיטים היא אחת הפעולות המורכבות ביותר הדורשת ידע מקצועי וניסיון רב שנים. גם אם הצלחתם לזהות או להדביר מספר קטן של טרמיטים, הבעיה מורכבת הרבה יותר מאחר והטרמיטים חיים במושבות ענק מתחת לקרקע ורק מדביר מקצועי ידע איך לאתר את מושבות הטרמיטים ואיך להרחיק אותם מהבית ומהאזור שלכם.

 

הדברת טרמיטים – האם בביתכם יש טרמיטים?

זיהוי הטרמיטים היא אחת הבעיות הקשות, טוענים מדבירים מקצועיים. הבעיה היא שהטרמיטים נמצאים מתחת לאדמה וקשה לאתר אותם. ברוב הפעמים כאשר מאתרים את הטרמיטים עיקר הנזק כבר נעשה, ועל אף זאת. יש מספר סימנים שיסייעו לכם לזהות האם הבית שלכם נגוע בטרמיטים.

בדקו מאחורי הספות והארונות האם יש שם מנהרות חול שאותן בנו הטרמיטים. הטרמיטים רגישים מאוד לאור, ולכן הם בונים מחילות כדי שיאפשרו להם לעבור דרכן ללא חשיפה אל האור.

המקום הראשון שאליו מגיעים הטרמיטים הם משקופי העץ שבבית. בדקו את המשקופים של הדלתות והחלונות בבית הקישו עליהם והקשיבו האם הם חלולים, שימו לב האם הם שינו את הצורה שלהם או שהם נראים יותר קלילים.

הטרמיטים ניזונים מתאית העץ והם מכרסמים את הרהיטים שלכם. אם יש לכם רהיטי עץ בבית, בדקו האם הם שינו צורה, האם הם חלולים או שהם התפרקו.

הבחינו בין הנמלים לבין הטרמיטים. הטרמיטים הם חרקים עם מיחושים ישרים וללא מפרקים, הם בהירים יותר מהנמלים וצבעם הוא בגוון בהיר וזהוב. סימן ההיכר הבולט שלהם הוא היעדר כנפיים. אם זיהיתם טרמיטים בבית, זהו הסימן הטוב ביותר המעיד כי הטרמיטים הגיעו אל הבית שלכם.

איך מטפלים בטרמיטים?

הדרך הטובה ביותר לטיפול בטרמיטים היא בטיפול מניעה לפני בניית הבית או לפני שיפוץ. מדביר מקצועי שילווה את הבית לפני הבנייה או השיפוץ ירסס את החול ורצפת הבטון לפני הקמת היסודות. אם תרססו את האזור בשלבים המוקדמים של הבנייה, הסיכוי כי הטרמיטים יחזרו לאחר השלמת הבנייה, קטן מאוד.

חיסול הטרמיטים העולים מעל פני האדמה לא יפתור את הבעיה, רק הדברה שתפגע במושבות הנמלים תחסל את הבעיה.

השיטה הנפוצה לחיסול מושבות הטרמיטים היא באמצעות קידוח בציוד מיוחד לאורך קירות הבית החיצוניים. בעת הקידוח יחדיר המדביר חומר הדברה ישירות אל פני הקרקע, יפגע במושבות ויחסל את כל הקן.

כאשר התגלו בבית רהיטים הנגועים בטרמיטים, חשוב להוציא אותם מיד מהבית. אם המשקופים נגועים בטרמיטים, המדביר יקדח חורים במשקוף ויזריק חומר הדברה היישר אל תוך המשקוף.

הדרך הטובה ביותר להדברת הטרמיטים היא באמצעות הדברה מקצועית. רק מדביר מקצועי ידע להשתמש בטכניקות ההדברה המתקדמות ביותר ובחומרי ההדברה המתאימים ביותר.

 

 

 

 

 

 

 

 

Call Now Button