סימני זיהוי טרמיטים

סימני זיהוי של טרמיטים ואיך מתבצעת הדברת טרמיטים

בארצות הברית גורמים הטרמיטים לנזקים של מיליוני דולרים בשנה וגם בישראל נזקי הטרמיטים מתפשטים וגוברים מיום ליום. הטרמיטים הם חרקים קטנים הניזונים מאכילת תאית העץ, הם פוגעים ברהיטים, במשקופים ומחוללים נזר רב לדירות לרהיטים ולרכוש.  לפני שאתם מזמינים מדביר מקצועי אל הבית, כדאי לנסות לזהות את הטרמיטים ולוודא כי החרקים הנמצאים בביתכם, הם אכן טרמיטים. אחרי שתזהו את הטרמיטים הזמינו מדביר מקצועי, מומחה בתחום הדברת טרמיטים.

הדברת טרמיטים – מהם הסימנים המעידים על הימצאות טרמיטים בבית?

אם גיליתם ערמות של נסורת תחת הרהיטים או בסביבת המשקופים בבית, ולא רק פעם אחת, כנראה שהטרמיטים אוכלים במרץ את הרהיטים או המשקופים שלכם.

אם מעל המשקופים בבית, בארונות הבגדים, בארונות המטבח ובמגרות יוצאים שבילי בוץ צר המתארכים מיום ליום, יש לכם טרמיטים בבית. תעלות הבוץ דומות לקונכייה של החילזון, הטרמיטים רגישים לאור ותעלות הבוץ משמשות עבורם מחילות שדרכם הם זוחלים בלי לבוא במגע עם האור.

 

אם בבית שלכם מסתובבים חרקים המזכירים את הנמלים, אך שונים מהם קצת, ייתכן ואלו טרמיטים. יש הבדל בין הנמלים לבין הטרמיטים, מחושי הטרמיטים נטולים מפרקים לעומת המחושים של הנמלים המורכבים ממפרקים גמישים. גם הצבע שלהם שונה, הטרמיטים חיוורים הרבה יותר מאשר הנמלים והם גם מחוסרי כנפיים.

אם תקישו באצבע על מוצרי העץ שבבית והצליל שייבקע מתוכם יהיה צליל חלול או צליל שיישמע לכם כמו קולות ייחודים המעידים על פעילות המתבצעת בתוך העץ, גם זה יכול להיות סימן להימצאות טרמיטים בבית.

הדברת  טרמיטים – על שיטות ההדברה

הדברת טרמיטים באמצעות ריסוס הוא אחד השיטות שבהם משתמשים המדבירים כאשר יש חשש להימצאות מושבה גדולה של טרמיטים.

הדברת טרמיטים באמצעות קידוח והזרקת חומרי הדברה אל מעבה האדמה היא אחת השיטות הנפוצות הדורשות ידע מקצועי וציוד מיוחד. בדירות בבנייני מגורים קודחים בין הרצפה לפנלים מספר חורים ודרכם מזריקים אבקה המכילה חומרי הדברה רעילים. בבתים פרטיים יש לקדוח חורים גם במקומות הצמודים לקירות החיצוניים של הבית כדי להגיע אל קן הטרמיטים הנמצא במעבה האדמה.

 

 

 

 

 

 

 

 

Call Now Button