מעמדות הטרמיטים

מעמדות הטרמיטים – כמה עובדות על אורח החיים של הטרמיטים

הטרמיטים הם יצורים חברתיים הגרים המושבות בעלות מעמדים היררכיים. מעמדות הטרמיטים מאופיינים בשלושה מעמדות, כאשר לכל מעמד יש תפקיד מוגדר במושבה. כדי לבצע הדברת טרמיטים יעילה יש צורך להכיר את אורח החיים של הטרמיטים. "המרכז הארצי להדברת טרמיטים" צבר ידע רחב וניסיון רב שנים בתחום הדברות טרמיטים, צרו קשר, כי אנו יודעים איך לעזור לכם.

מעמדות טרמיטים – חמישה דברים שחשוב לדעת

מעמדות טרמיטים מחולקים לשלוש קבוצות. בראש ההיררכיה נמצאים המלך והמלכה אשר  תפקידם הוא להזדווג ולפעול להגדלת המושבה. המלך מפרה את המלכה כל עשרה ימים והיא מטילה כשלושים אלף ביצים ביום וכמיליון ביצים בשנה. המלך והמלכה עסוקים רק בהפריה ובהגדלת המושבה כאשר כל הטרמיטים האחרים מכל מעמדות טרמיטים משרתים אותם ומסייעים להם.

מעמדות טרמיטים מהדרגה השנייה אלו הטרמיטים החיילים. הם אחראים על שמירת הביטחון של המושבה. הם מגנים על המושבה מפני פלישת טרמיטים זרים ומפני אויבים כמו נמלים ועוד. הטרמיטים החיילים מסוגלים, באמצעות הראש הגדול שלהם, לסגור פתחים וחורים במושבת הטרמיטים ולהתריע על חורים ועל אויבים במנהרות הטרמיטים המובילות אל מקורות המזון.

מעמדות טרמיטים מהדרגה השלישית הם הטרמיטים הפועלים. הטרמיטים הפועלים אחראים על איסוף המזון ועל האכלת הטרמיטים במושבה. הם גם אחראים על הסרת עובש וטחב במערות הטרמיטים ופינוי גופות של טרמיטים מתים מהמושבה.

אחת לתקופה מולידה מלכת הטרמיטים את דור ההמשך של מעמדות טרמיטים מבני המלוכה. הטרמיטים המלכים החדשים עוזבים את המושבה, מקימים מושבה חדשה, מזדווגים, מטילים ביצים ומולידים את תושבי המושבה החדשה. בדרך זו מתרבים הטרמיטים בכמויות אדירות בכל שנה.

רק מדביר מקצועי המכיר את כל מעמדות טרמיטים ידע לבצע מלחמה בהצלחה. כדי להשמיד את הטרמיטים יש לפגוע במלכה. רק כאשר המלכה מתה תושמד כל המושבה.

מלכת הטרמיטים נמצאת כל הזמן במושבה המצויה במעבה האדמה, לכן המלחמה בהשמדת טרמיטים היא מלחמה קשה אשר פועלת לפי מעמדות טרמיטים. את חומר ההדברה מטמיע המדביר במחילות הנקדחות מסביב לבית, הטרמיטים הפועלים עוברים  דרכו, נדבקים לחומר ונושאים אותו אל המושבה. כאשר המלכה ושאר תושבי המושבה באים במגע הם החומר, הם מתים כעבור מספר ימים.

 

Call Now Button