כל מה שצריך לדעת על טרמיטים

הדברת טרמיטים – הטרמיטים באים, כל מה שצריך לדעת עליהם!

הטרמיט הוא חרק הניזון מעץ יבש החי במושבה המונה מאות אלפי טרמיטים. עונת הרבייה של הטרמיטים היא בחודשים נובמבר, דצמבר אפריל ומאי. בחודשים אלו מגיחים הטרמיטים מהקינים שלהם, פושטים על הבתים, מחפשים אוכל ופוגעים קשה ברהיטי עץ, במשקופים ובדלתות של הבית. בשנים האחרונות, מדווחים המדבירים, הטרמיטים נמצאים בהמונים בדרום הארץ ובמישור החוף, חשוב להכיר אותם וחשוב לדעת איך להתגונן מפניהם.

הדברת טרמיטים –  מהם הנזקים, ומהם הפתרונות?

הטרמיטים לא פוגעים בבני האדם, הם לא עוקצים, הם לא מוצצים דם, הם לא מעבירים מחלות, אך הנזק שהם יכולים לגרום לרכוש הוא עצום!

הטרמיטים אוהבים עץ, ניזונים מסיבית העץ, ולכן הם נמשכים אל מוצרים העשויים מעץ, רהיטים, דלתות, משקופים ופרטי עץ שונים. מאחר והטרמיטים חיים במושבות המונות אלפי טרמיטים, הם לא זקוקים לזמן רב כדי להרוס את המשקופים בבית או לפורר רהיט מעץ.

הטרמיטים פוגעים גם במראה האסתטי של הבית. זהו אומנם נזק משני, אך גם הוא לא נעים. כדי להתקדם, הטרמיטים בונים פסי בוץ ולאחר שהם מכרסמים את תאית העץ ברהיטים הם משאירים ערמות של פירורי עץ דקיקים הנראים כמו ערמות חול. בית הנגוע בטרמיטים הוא בית שדורש שטיפות רצפה רבות ומלחמה יום יומית בלכלוך שמשאירים הטרמיטים.

אחת הבעיות בהדברת טרמיטים היא העובדה שאת הטרמיטים קשה לזהות מאחר ואין להם סימנים חיצוניים מובהקים. לאחר שמזהים את הטרמיטים, רוב הנזק כבר נעשה.

אם אתם גרים באזורים הידועים כנגועים בטרמיטים ויש לכם בבית רהיטים מעץ, כדאי לכם להזמין מדביר מומחה אחת לשנה שיערוך בדיקה במטרה לזהות הימצאות של טרמיטים בבית עוד לפני שעיקר הנזק כבר נעשה.

כאשר אתם עוזבים את הבית לתקופה ארוכה, אל תחשיכו אותו, להפך, הדליקו אורות בכל מקום ואפשרו חדירת אור לבית. חדירה האור תאט את קצב פעולת הטרמיטים.

באזורים הנגועים בטרמיטים, דיירים רבים מעדיפים להתקין דלתות ממתכת ומשקופים העשויים מחומרים פולימריים שאליהם הטרמיטים אינם נמשכים.

חשוב לבדוק מתחת לדלתות ולמשקופים אחת לתקופה כדי לזהות סימנים מוקדמים של ריקבון או כרסום בעץ. אם ראיתם סימנים של מחילות חול בבית או על המשקוף, כנראה שהטרמיטים הגיעו אליכם וזה הזמן להזמין מיד מדביר מומחה בתחום הדברת טרמיטים.

 

 

Call Now Button