טרמיטים

טרמיטים – דע את האויב!

טרמיטים הם חרקים קטנים הדומים לנמלים או לתיקנים. בישראל מצויים כמה סוגים של טרמיטים בעיקר בשפלת החוף, במדבר יהודה ובדרום הארץ. בשנים האחרונות חל גידול ניכר במספר הטרמיטים בישראל כנראה בשל יבוא של רהיטי עץ מאיכות ירודה. הטרמיטים גרמים לנזק רב, כדי להדביר אותם יש צורך בידע רב, בניסיון  ובמומחיות. צרו קשר עם "המרכז הארצי להדברת טרמיטים" כי לנו יש את הידע ואת הכלים לעזור לכם.

 

טרמיטים – שישה דברים שכדאי לדעת

הטרמיטים חייבים במושבות המונות מאות אלפי טרמיטים. בראש המושבה עומדים מלך ומלכה והם היחידים בממלכה המתרבים. בניגוד לנמלים, למשל, המזדווגים פעם אחת בלבד, המלך נשאר על יד המלכה ומפרה אותה כל כמה ימים. התרבות הטרמיטים היא מהירה מאוד וקשה לעצור אותם.

טרמיטים גורמים לנזקים רבים. הם ניזונים מתאית העץ,  ועל כן הם מכרסמים את הרהיטים בבית ואת המשקופים וכל מוצר העשוי מעץ. הם קודחים חור בתוך הרהיט העשוי להגיע אפילו לעומק של חמישה מטרים. מכל חור מסתעפות מחילות רבות. חובה להדביר את הטרמיטים מיד, אם לא נעשה זאת הם עלולים לכרסם את הרהיטים עד תומם ולהרוס אותם.

ברגע שמזהים טרמיטים בבית, מומלץ מיד להזמין מדביר מקצועי מומחה ומיומן בתחום של הדברת טרמיטים. לא מומלץ לקחת סיכונים ולנסות להדביר את הטרמיטים לבד. בדרך כלל הדברה ללא מומחיות וניסיון לא מצליחה להשמיד אותם לחלוטין, הטרמיטים שנותרו מתרבים במהירות וכעבור זמן קצר הבעיה חוזרת.

הדברת טרמיטים היא עבודה של מקצוענים. מדביר מקצועי ידע לאתר את המושבות של הטרמיטים לקדוח מסביב לבית ולהזריק את החומר אל תוך הקן. הדברה יעילה של טרמיטים היא פעולה שבה משמידים את המלכה. כאשר המלכה מושמדת, כל הקן מתפרק וכך הטרמיטים עוזבים את האזור ונודדים למקומות אחרים.

באזורים שבהם יודעים כי יש הרבה טרמיטים מומלץ להשתמש במתכת במקום מוצרי עץ. בזמן בניית בית חדש באזורים המועדים לטרמיטים מומלץ לרסס את החול בחומר הדברה מיוחד כטיפול מניעה או כדי להרוג את הטרמיטים המצויים במקומות אלה.

הסימנים המעידים כי בביתכם יש טרמיטים הם נזקים וחורים לחלקים התחתונים של משקופי הדלתות או מחילות בוץ ואבקת עץ המפוזרת על הרצפה. בכל מקרה שבו מזהים את הטרמיטים הראשונים, יש לבצע הדברה מיידית לפני שהם ישתלטו על כל הבית ויגרמו לנזקים רבים.

 

 

 

 

 

Call Now Button