טרמיטים בעולם

טרמיטים בעולם –  חרקים קטנים הגורמים לנזקים במיליארדי דולרים

הטרמיטים הם חרקים קדומים אשר נוצרו לפני למעלה ממאה מיליון שנים. יש הרבה סוגים של טרמיטים בעולם, החוקרים מעריכים את מספרם בלמעלה מ2500 סוגים שונים. בארץ יש כמה עשרות סוגים של טרמיטים והם מתרכזים בעיקר במישור החוף ובדרום. בכל העולם, וגם בישראל, משתמשים בשיטת ההדברה הירוקה כדי להדביר את הטרמיטים בלי לזהם את האדמה ובלי לפגוע באיכות הסביבה. "המרכז הארצי להדברת טרמיטים" פועל בשיטות ההדברה שבהן מדבירים טרמיטים בעולם. צרו קשר עוד היום, כדי למנוע נזקים חמורים.

 

טרמיטים בעולם – חמישה דברים שכדאי לדעת

טרמיטים בעולם גורמים לנזקים כבדים לרכוש. המומחים מעריכים את הנזק שגורמים הטרמיטים בכל העולם בחמישה מיליארד דולר בשנה.

טרמיטים הם חיות הניזונות ממוצרי עץ. טרמיטים בעולם גורמים נזקים כבדים במיוחד בארצות שבהם בונים בתים מעץ. הם מכרסמים את העץ, את הקירות, את המשקופים, את שלד הבניין ובמקרים קיצונים הם עלולים לגרום להתמוטטות הבניין כולו.

טרמיטים בעולם חיים בעיקר באזורים טרופיים שבהם יש לחות גבוהה ובאזורים מדבריים. טרמיטים בעולם מצויים במדבר האוסטרלי, בארצות הברית, ביפאן, באירופה, במזרח התיכון ובישראל.

טרמיטים בעולם אינם  גורמים רק נזק. במדבר סהרה הטרמיטים מסייעים לגאול קרקעות שניזוקו עקב יובש, חום ורוחות .

בכל העולם וגם בישראל השיטה הנפוצה ביותר להדברת טרמיטים היא באמצעות חומרי הדברה ידידותיים לסביבה. אלו חומרי הדברה שאינם רעילים ועל כן הם אינם מזהמים את הסביבה, לא פוגעים במאגרי המים ולא מרעילים את האדמה.

 

טרמיטים בעולם – כך חיסלו הטרמיטים מאתים ועשרים אלף דולר בהודו

כבר התרגלנו כי טרמיטים בעולם גורמים לנזקים לכל המוצרים העשויים מעץ. מנהל הבנק בעיירה קטנה בהודו לא האמין למראה עיניו כאשר פתח את הכספת וגילה כי הטרמיטים אכלו כעשרה מיליון רופי, מאתיים ועשרים אלף דולר, שנשמרו בכספת.

מהחקירה שביצעה משטרת הודו מתברר כי זו לא הייתה עבודה של שנים. השטרות הוכנסו אל הכספת רק שלושה חודשים לפני שנאכלו.

ידוע כי טרמיטים בעולם אוכלים מוצרי עץ, אך בהודו הצליחו הטרמיטים לחדור אל כספת אטומה העשויה ממתכת ולאכול שטרות העשויים מנייר.

 

Call Now Button