הדברת טרמיטים ללא קידוח

הדברת טרמיטים ללא קדיחות

אם אתם אוהבים מוצרי עץ, כנראה שיכולתם לרהט אתם כמעט את כל הבית. ארונות, שידות, שולחנות, כיסאות ואפילו פסנתר – כל אלו עשויים עץ ואתם יכולים ליהנות מהמראה והצבע שאתם כל כך אוהבים. אך מה הייתם עושים אם מישהו היה מחליט לצאת במתקפה דווקא נגד החפצים שאתם כל כך מחבבים? הטרמיטים, חרקים קטנים וחיוורים למראה, אוכלים למחייתם מוצרי עץ מכל הסוגים. אין עץ בטוח מפניהם, כך שבמידה והם יגיעו לביקור אתם עלולים לראות את כלל המוצרים אצלכם מתפרקים ונהרסים. במקום לפחד, זה הזמן לברר על הפתרון האסתטי ביותר שתוכלו למצוא – הדברת טרמיטים ללא קדיחות, וכך להציל את ביתכם.

הדברת טרמיטים ללא קדיחות – המדריך המלא

זיהוי הבעיה

הדבר החשוב ביותר הוא לאבחן שאכן מדובר בטרמיטים. בכדי להיות בטוחים ישנם כמה מושגי יסוד אותם ניתן להכיר בקשר לטרמיטים. אחד הדברים הבסיסיים הוא חוסר האהבה שלהם לאור השמש. עקב כך, הם בונים "טיובה" שהיא מנהרת בוץ וחומרים נוספים שמעניקה להם מעבר בטוח מחפץ לחפץ וחוסמת עבורם את האור. אם זיהיתם בביתכם טיובה כזו, תוכלו להיות בטוחים שאתם מתמודדים מול טרמיטים.

הזמנת המדביר ובחירת השיטה

מול טרמיטים יש לבחור את האמצעים הטובים והמקצועיים ביותר, מאחר ומדביר שאינו מקצועי עלול לגרום ליותר נזק מתועלת. בשיחת הבירור שלכם, בחנו האם למדביר יש ניסיון בעבודה מול טרמיטים והאם הוא משתמש בשיטה של הדברת טרמיטים ללא קדיחות, כך שתוכלו להיות בטוחים שהוא יוכל להתאים לכם ולהדברה בה אתם מעוניינים.

ביצוע ההדברה

כאשר המדביר יגיע אליכם הוא יבחן את מיקומם של הטרמיטים בהתאם לסימנים השונים המופיעים בדירה וינסה למצוא את המיקום הקרוב ביותר לקיומו של הקן. לאחר ההחלטה על המיקום יפזר המדביר לאורך מסלולם של הטרמיטים ג'ל הדברה מיוחד אשר הטרמיטים מתפתים לקחת אתם לקן, מאחר והם אינם יודעים שהוא מורעל. הטרמיטים מעבירים את הג'ל בין כלל המושבה, עד שהוא מגיע למלכה ומרעיל את כלל הטרמיטים. כך ניתן להדביר מושבה שלמה של טרמיטים ללא צורך בקדיחות או בחורים שונים כמו בשיטות הדברה אחרות.

הדברת טרמיטים ללא קידוח

טרמיטים נחשבים לאחד הסיוטים הגדולים ביותר בהם תוכלו להיתקל בביתכם. אל תתנו לגודלם הקטן להטעות אתכם. אף על פי שמדובר על חרק שמזכיר בגודלו נמלה או כל חרק ממוצע, יכולותיו המרשימות יכולות להעמיד בסכנה את כל רכושכם. הטרמיטים מעכלים וניזונים מעץ. מסיבה זו הם ניגשים לכל רהיט בבית בו ניתן למצוא את חומר ההזנה שלהם – ומעכלים אותו. אם לא תילחמו בטרמיטים בזמן תגלו שנותרתם ללא שולחנות, כיסאות, שידות ולעתים אפילו יסודות לבניין. בכדי להכריז מלחמה, נסו לברר על הדברת טרמיטים ללא קידוח או כל שיטת הדברה אחרת שתוכל להתאים לכם ולעזור לכם לנצח.

הדברת טרמיטים ללא קידוח – שיטות אפשריות

עשן מותאם לטרמיטים

 

בשוק ההדברה מוצע עשן מיוחד המותאם נגד טרמיטים. יש לאתר את המושבה שלהם ולהחדיר את העשן ישירות פנימה. הטרמיטים אינם מסוגלים להתמודד עם העשן ובורחים ממנו וכך מתנקה המושבה ואתם נפטרים מהטרמיטים. הבעיה מתחיל במידה ולא מוצאים את פתח המשובה שעלול להגיע לעומק של חמישה מטרים מתחת לפני הקרקע. אם העשן אינו מוחדר ישירות למושבה, יעילותו מוטלת בספק ומומלץ לבחור בשיטה אחרת.

תחנות האכלה

אפשרות נוספת שעומדת על הפרק היא הטמנת מזון לטרמיטים בתחנות מיוחדות המותאמות לכך. לאחר תקופה פותחים את התחנות ומגלים האם אכן חדרו טרמיטים למקום או שמדובר על חרקים אחרים או בעיות בעץ עצמו. היתרון הברור בשיטה הוא שבמידה ומוצאים טרמיטים ישנה וודאות מהי הבעיה וניתן להחליף את המזון ברעל כך שהטרמיטים מעתה יביאו למושבה את הרעלים וישמידו את כלל האוכלוסייה. החיסרון הטמון בכך הוא שלוקח זמן רב עד שתופסים את החרקים החשודים בתוך תחנות ההאכלה, ובינתיים הטרמיטים מתרבים ותוקפים חפצים נוספים.

ג'ל נגד טרמיטים

ניתן למצוא מגוון חומרי הדברה ביתיים המבטיחים להרחיק את הטרמיטים לתמיד. היתרון בהם הוא הקלות בהם ניתן להניחם, אין צורך לקרוא למקצוען והכול בשיטת "עשה זאת בעצמך". החיסרון בשיטה הוא ביעילות הנמוכה של מוצרים אלו, ובכך שמריחה לא מקצועית לא תפתור את הבעיה כלל לכן כדאי להזמין מדביר מקצועי ומיומן.

 

צרו קשר עם "המרכז הישראלי ", החברה המובילה בהדברת טרמיטים.

 

 

 

Call Now Button